• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. JEOTERMAL KAYNAKLI
BELEDİYELER BİRLİĞİ

JKBB ÜYELERİNE IGC 2017 DAVETİ

12.05.2017

IGC Türkiye 2017 Uluslararası Jeotermal Kongresi 

IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Kongresi, Çalıştayı ve Sergisi’nin ikincisi, 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Jeotermal Haberler (Türkiye), ThinkGeoEnergy (İzlanda) ve Enerchange (Almanya) ortak organizasyonu ile Swissôtel Büyük Efes, İzmir’de gerçekleştirilecektir. 

Kongrenin ortak ev sahibi Dünya Bankası ve ESMAP olmuştur. IGC Türkiye 2017 İş birliği ortakları ise; T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB) Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER), ve Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı (JEVAK)’dır.

22 Mayıs 2017 IGC Çalıştay Günü olup, Dünya Bankası Çalıştayı ve Teknik Çalıştay eş zamanlı olarak yapılacaktır. 

Dünya Bankası’nın 250 Milyon Dolarlık Türkiye Jeotermal Kalkınma Projesi detayları, hibe krediler, Dünya Bankası için başarı kriterleri durum bazında tanımlanacak ve böylece elektrik üretiminden başka kullanım alanlarının da Kalkınma Projesine dâhil edilmesi sağlanacaktır. 

Fon önümüzdeki birkaç ay içinde başlayacak, bunun bir kısmı, Dünya Bankası tarafından IGC Türkiye 2017 konferansının ilk günü gerçekleşecek Dünya Bankası Çalıştayı kapsamında katılımcılar ile paylaşılacaktır. Aynı zamanda çalıştayda “Durum çalışmaları da dahil olmak üzere, jeotermal projelerin çevresel, iklim değişikliği ve sosyal etkilerinin yönetimi konulu bir eğitim oturumu” düzenlenecektir.

23 Mayıs 2017 IGC Kongresi’nin konferans günü açılış konuşmaları ile başlayacak, eş zamanlı iki salonda farklı konularda oturumlar ile devam edecektir. Bu forum konuları; ‘Jeotermal Projelerin Ekonomisi ve Verimliliği’, ‘Jeotermal Projelerin Finansmanı’, ‘Belediyelerde Isı Kullanımı’, ‘Araştırma Yöntemleri’, ‘Kuyu Testleri ve Yorumlama’, ‘Operasyon/İşletme Yönetimi ve Karbondioksit’ hususlarıdır. 
İkinci gün yine Dünya Bankası yetkilileri tarafından Türkiye Jeotermal Kalkınma Projesi konularının devamı niteliğinde bir finans oturumu gerçekleştirilecektir.

24 Mayıs 2017 kongrenin üçüncü günü olup Exergy Teknik Saha Gezisi ile devam edecek, Aydın ve çevresindeki en az iki jeotermal elektrik santraline saha gezisi düzenlenecek, bu ziyarette saha ve santral ile ilgili bilgiler katılımcılarla paylaşılacak, soruları yanıtlanacaktır. 

Sunumlar İki salonda da eş zamanlı İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce tercümanlar eşliğinde yapılacaktır.

Birliğimiz, Kongre'nin iş birliği ortağı olup tüm birlik üyelerimize özel bir indirim ile kongreye katılım yapabileceklerdir. Kayıtlar www.igc-turkiye.com internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İndirim için son tarih 15 Mayıs 2017’dir. İndirim kodu için üyelerimizin Birliğimiz ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.

Jeotermal enerji alanında faaliyet göstermekte olan ya da bu sektöre girmek isteyen tüm yatırımcıları, bilim insanlarını, araştırmacıları, ilgili kurum ve kuruluşları ülkemizde yapılan en önemli uluslararası kongrelerden biri olan ve Avrupa’nın en prestijli kongreleri arasında kabul edilen IGC Türkiye 2017 etkinliğine katılmak üzere İzmir’e davet ediyoruz.

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.